Naziemna Telewizja Cyfrowa


 

Co to jest cyfryzacja telewizji ?

 Telewizja w całej Polsce będzie cyfrowa. Analogowy sygnał telewizyjny,który aktualnie odbierasz, będzie wyłączony i zastąpiony przez nowycyfrowy sygnał telewizyjny.

 

Dlaczego nadchodzą te zmiany ?

 Wymagają tego rozporządzenia Unii Europejskiej. Wszyscy będą musieliprzełączyć się na standard cyfrowy, aby odbierać telewizję naziemną.Zyskasz w zamian cyfrową jakość obrazu i dźwięku.

 

Czy to jest obowiązkowe ?

 Tak. Jeżeli nie przystosujesz swoich urządzeń do odbioru transmisjicyfrowej, to nie będziesz mógł oglądać telewizji naziemnej.


Co powinienem/am zrobić ?

 W zależności od tego jakie urządzenia posiadasz i jakie kanały chcesz odbierać masz do wyboru:

Gdy masz lub planujesz mieć:

 

Cyfrową telewizję naziemną   

Co powinieneś zrobić:

Dekoder naziemnej telewizji cyfrowej podłącz do TV oraz anteny naziemnej.Następnie wyszukaj darmowe kanały telewizji cyfrowej.

 

Cyfra+, Cyfrowy Polsat, n,Telewizja na kartę,TV kablową

Co powinieneś zrobić:

Nie musisz nić robić, jeżeli wszystkie Twoje telewizory podłączone są do dekoderów.Do odbioru kanałów regionalnych podłącz odbiornik cyfrowej telewizji naziemnej.

 

Naziemną telewizję analogową

Co powinieneś zrobić:

Będziesz musiał przystosować telewizory do odbioru sygnały cyfrowego. Jeżeli tego nie zrobisz, to nie będziesz mógł oglądać telewizji po przełączeniu nadajników.


Kiedy będę mógł oglądać Naziemną Telewizję Cyfrową ?

 Sygnał cyfrowy jest już obecny i działa w całej Polsce.


Jakie kanały będą dostepne ?

 Zaletą telewizji cyfrowej jest to, że będziesz mógł odbierać tradycyjne kanały telewizyjne oraz dostaniesz dostęp do usług dodatkowych.Jeżeli zdecydujesz się na darmowe kanały cyfrowej telewizji naziemnej to będziesz mógł oglądać:

 • TVP 1
 • POLSAT
 • TVP 2
 • TVN
 • TVP KULTURA
 • TVN 7
 • TVP HISTORIA
 • TV 4
 • TVP INFO REGIONALNE
 • TV PULS

 

Co jeszcze wziąść pod uwagę przyprzejściu na odbiór sygnał cyfrowego ?

 Pamiętaj, że powinieneś przygotować wszystkie urządzenia TV:

1.Podłącz cyfrowy dekoder do każdego TV,na którym chcesz kontynuować oglądanie.Jeżeli pozostawisz TV bez dekodera, niebędzie działał po zakończeniu cyfryzacji.

2.Zdecyduj, co zrobisz z nagrywarką lubkasetowym magnetowidem.Jeżeli magnetowid lub nagrywarka DVD nie jest cyfrowa, powinieneś ją podłączyćdo dekodera. Stracisz jednak możliwość oglądania w tym samym czasie innego programu niż nagrywany.Taką funkcjonalność maja tylko cyfrowe nagrywarki.

3.Sprawdź, czy Twoja antena jest w dobrym stanie technicznym. Jeżeli nie możesz kupić nową w naszym sklepie Anteny telewizyjne

 

Ile to kosztuje ?

 Naziemna Telewizja Cyfrowa jest darmowa, nie trzeba podpisywać żadnych umów.

 

Telewizor - czy muszę wymienić na nowy ?

 Telewizor, na którym chcesz nadal oglądać programy, musisz przystosować do odbioru sygnału cyfrowego. Powinieneś zdecydować,które z posiadanych telewizorów chcesz przygotować do telewizji cyfrowej. Pamiętaj, że po przełączeniu nadajników na sygnał wyłącznie cyfrowy, nie będziesz mógł oglądać programów na telewizorach nie przystosowanych.Tylko telewizory z wbudowanym dekoderem MPEG4 są przystosowanedo odbioru polskiego naziemnego sygnału cyfrowego i nie trzeba do nichnic dokupywać.Przystosowanie telewizora do odbioru telewizji cyfrowej polegana podłączeniu odpowiedniego dekodera. Większość dekoderów łączy się z telewizorem przez kabel ze złączem SCART (Euro).Opcjonalnie możesz wykorzystać złącza HDMI, YPbPr lub CVBS ( wszystko to znajdziesz w naszym sklepie - Tuner DVB-T ).

TELEWIZOR - Czy muszę zmienić na nowy ? Jeżeli Twój telewizor nie ma złącza SCART to powinieneś wybrać dekoder cyfrowy z wbudowanym modulatorem RF. Prawie każdy telewizor, nawet czarnobiały, można przystosować do telewizji cyfrowej. Nie musisz więc kupować nowego telewizora. 


Antena - czy muszę wymienić na nową ?

 Do odbioru telewizji cyfrowej nie jest potrzebna specjalna antena. Większość anten dachowych w dobrym stanie technicznym umożliwia odbiór naziemnej telewizji analogowej oraz cyfrowej. Jeżeli aktualnie możesz odbierać kanały analogowe bez zakłóceń, to Twoja antena będzie nadawała się do odbioru sygnału cyfrowego. Niektóre z dotychczasowych anten pokojowych nie będą prawidłowo odbierały sygnału cyfrowego. Rozważ w takim przypadku wymianę anten pokojowych na jedną antena dachową podłączoną do wszystkich telewizorów za pomocą splittera ( znajdziesz go w naszym sklepie)


Antena w bloku - co moge zrobić ?

 Jeżeli mieszkasz w bloku lub kamienicy, prawdopodobnie odbierasz sygnał naziemny z instalacji zbiorczej. Na dachu budynku jest wtedy jedna antena, z której korzystają wszyscy mieszkańcy. Skontaktuj się z administratorem budynku, aby dowiedzieć się czy instalacja przygotowana jest do odbioru telewizji cyfrowej. W razie potrzeby poproś zarządcę o modernizację instalacji telewizyjnej.W czasie jednoczesnego nadawania sygnału analogowego i cyfrowego możesz sprawdzić przydatność swojej anteny.


Nagrywarka - czy nadal będzie działała ?

 Magnetowid, Nagrywarka DVD, Cyfrowa nagrywarka

Jeżeli chcesz mieć możliwość nagrywania cyfrowych programów telewizyjnych, to powinieneś przystosować do tego swój dotychczasowy sprzęt nagrywający lub zdecydować się na zakup nowego cyfrowego, oferujemy dekodery z wbudowaną nagrywarką. Twoja dotychczasowa nagrywarka będzie mogła nagrywać i odtwarzać programy. Nie będziesz mógł jednak nagrywając wybrany kanał oglądać jednocześnie inny kanał. Tylko nagrywarki DVD z wbudowanym cyfrowym dekoderem telewizji i dwoma tunerami („twin tuner”) umożliwiająjednoczesne nagrywanie jednego kanału i wyświetlanie innego na TV.

 

NOWE urządzenia RTV – Na co zwrócić uwagę podczas zakupu ?

 Wybierając nowy telewizor, nową antenę, nowy dekoder telewizjicyfrowej lub nową nagrywarkę video, sprawdź dokładnie jegoparametry przed zakupem. Jeżeli nie jesteś pewien, czy produkt zostałprzygotowany do prawidłowego działania po całkowitym przełączeniusygnału naziemnego na cyfrowy


Jak podłączyć wszystkie urządzenia ?

Jeżeli zdecydujesz się na samodzielne podłączenie dekodera, powinieneś postępować zgodnie z poniższym opisem:

1. Odłącz telewizor od zasilania wyciągając wtyczkę z gniazdkasieciowego. Nie włączaj telewizora do czasu, gdy nie skończysz podłączać wszystkich urządzeń.

2. Podłącz kabel SCART i przewód antenowy, tak jak na rysunku poniżej. Następnie podłącz wszystkie kable zasilające do gniazdek sieciowych.

3. Jako pierwszy włącz telewizor i poczekaj aż się uruchomi. Następnie włącz pozostałe urządzenia. Na koniec wyszukaj nowe cyfrowe kanały postępując zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie TV.

Nasze usługi

Instalacja telewizyjna

Oferujemy sprzedaż dekoderów, anten itp. Kompleksowy montaż, rozbudowę i serwis instalacji telewizyjnych, poczynając od instalacji naziemnej telewizji cyfrowej, satelitarnej z jednym odbiornikiem aż po wielogniazdowe instalacje zbiorcze. Pomiary sygnału wykonujemy przy użyciu profesjonalnych mierników, co daje gwarancję poprawnego działania.

Obszar działalności:

Sprzedaż wysyłkową i doradztwo przy doborze sprzętu oferujemy na terenie całego kraju

Usługi instalacyjne wraz z dostawą sprzętu własnym transportem oferujemy na terenie powiatów :

 • Bocheńskiego
 • Brzeskiego
 • Wielickiego
 • Kraków